Më 10 gusht të këtij viti, rosonerët do të zbarkojnë për herë të parë në Kosovë, për tu përballur në ndeshje miqësore me klubin kampion nga Kosova, FC Feronikeli.

Feronikeli dhe AC Milan do të takohen më 10 gusht, me fillim prej orës 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Detaje të tjera për këtë miqësore të madhe, do të jepen pas pak.

5 Korrik, 2019