Federata e Basketbollit të Kosovës dhe KB Rahoveci të martën në zyre të FBK-së e kanë organizuar konferencën e fundit para fillimit të Final 8 të Kupës së Kosovës.

Final 8 i Kupës së Kosovës do të organizohet prej 27 shkurt deri më 3 mars në Rahovec.

Të pranishëm në konferencë ishin, Elvira Dushku-Sekretare e Përgjithshme e FBK-së, Alban Rama-Anëtar i Bordit të KB Rahoveci dhe kapitenët e ekipeve pjesëmarrëse në Final 8 të Kupës së Kosovës.

Dushku dhe Rama folën në detaje për përgaitjet teknike dhe organizative të Final 8 të Kupës së Kosovës, derisa kapitenët e skuadrave u përqëndruan në rivalitetin në parket dhe synimet me ekipet e tyre.

Mustafë Merovci, kapiten i KB Feronikelit:

“Ne jemi shumë të kënaqur që do të jemi pjesë e Final 8 të Kupës së Kosovës. Përballë do ta kemi një skuadër cilësore si KB Golden Eagle Ylli dhe do të japim maksimumin. Synimet tona janë që nga Liga e Parë e Kosovës të hyjmë në Superligën e Kosovës, ndërsa sa i përket Final 8 ne premtojmë se do të dëshmojmë basketboll cilësor dhe do të mundohemi të jemi rival të denjë të Golden Eagle Yllit”.

26 Shkurt, 2019