Të shtunën, Feronikeli pret Gjilanin për ndeshjen e radhës në Ipko Superligën e Kosovës.

Pasi kanë mbetur edhe pesë xhiro deri në fund të kampionatit, atmosfera ka nisur të bëhet gjithnjë e më e nxehtë.

Tifo grupi i skuadrës sonë, Tigrat e Zi, kanë një njoftim para ndeshjes.

Postimi i Tigrave:

NJOFTIM

Njoftohen të gjithë antaret e TIGRAVE dhe Qytetaret tane që të shtunën të jenë në stadion për ti përkrahur djelmoshat tanë të cilet kanë nëvojë për perkrahjën tonë më shumë se kurrë.
Andaj grumbullimi i Tigrave fillon nga ora 14:30 në Parkun e Qytetit dhe nga aty nisemi drejtë stadionit, Hyrja në stadion për TIGRAT është falas. Arsye për munges nuk ka ,
Eja dhe ti këndo me ne sepse nuk është marre të këndosh për Klubin e Qytetit.

I madh i vogel n’stadion për NIKLIN Kampion ?

? E Shtunë , 27.04.2019
? Ora:15:30
⚽️ KF Feronikeli – SC Gjilani
? Stadiumi “ Rexhep Rexhepi “ Drenas
? Ipko Super Liga e Kosoves

ForcaNIKLI ?

24 Prill, 2019