Derbi i IPKO Supërligës, Prishtina – Feronikeli, përfundoi pa fitues, me rezultat 1-1.

Golin e vendasve e shënoi Leotrim Bekteshi, në minutën e 17-të.

Ndërsa për Feronikelin, shënoi anësori i skuadrës, Mendurim Hoti, në minutën e 65-të.

Feronikeli tani ka 49 pikë dhe ruan distancën prej 5 pikësh me vendin e dytë, Prishtinën.

 

photocredit: Albert Sinani

7 Mars, 2019