Janë publikuar edhe formacionet zyrtare mes dy skuadrave që takohen në rundin e dytë kualifikues të Europa League, Slovan Bratislava dhe Feronikeli.

Skuadra jonë starton me: Florian Smakiqi; Përparim Islami, Arbër Prekazi, Lapidar Lladrovci, Yll Hoxha; Astrit Fazliu, Albert Dabiqaj, Argjend Malaj; Kastriot Rexha, Mendurim Hoti, Jean Carioca.

Kurse në bankën rezervë, janë: Deniz Troshupa, Thaqi, Zeka, Potoku, Topalli, Doshlaku, Bojku.

Ndeshja fillon në orën 18:00.

Ndërsa sa i përket gjyqtarëve të takimit, ndeshjen do ta drejtojtojnë katër gjyqtarë nga Greqia.

Gjyqtari kryesor: Ioannis Papadopoulos

Gjyqtarët anësorë: Chrysoula Kourompylia dhe Tryfon Petropoulos

Gjyqtarë i katërt: Athanasios Tzilos.

24 Korrik, 2019