Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes e ka bërë publike listën e futbollistëve për ndeshjen miqësore kundër Suedisë, e cila do të zhvillohet më 12 janar në Doha të Katarit.

Për këtë miqësore Challandes do të ketë në dispozicion një numër të madh të futbollistëve të Ipko Superligës.

Florian Smakiqi, Lapidar Lladrovci dhe Albert Dabiqaj janë futbollistet e skuadres së Feronikelit të cilet e plotësojnë ketë liste.

25 Dhjetor, 2019