Feronikeli ka vazhduar bashkëpunimin edhe me anësorin nga Brazili, Jean da Silva Carioca.

Carioca do të jetë ende pjesë e Feronikelit, pas super sezonit që pati, duke rrëmbyer kampionatin dhe Kupën e Kosovës.

Carioca është futbollisti i radhës që vazhdon kontratën me klubin.

Vazhdime të reja të kontratave me yjet e klubit do të ketë ende.

8 Qershor, 2019