FC Feronikeli konfirmon arritjen e marrëveshjes së re me sulmuesin, Mevlan Zeka.

Futbollisti me numrin 9-të, është pajtuar që të vazhdojë ti mbrojë ngjyrat e klubit kampion.

Zeka është shpallur kampion i Kosovës dhe arriti triumf në Kupë këtë sezon.

8 Qershor, 2019