Lajmet e fundit

FC Feronikeli do të ketë ndryshime të mëdha gjatë afatit kalimtar të janarit, ku për bazë do të jenë kërkesat nga kryetrajneri, Agim Sopi, gjithnjë në koordinim me stafin teknik, me Këshilltarin e Presidentit të klubit, Albert Bunjaku dhe me Drejtorin Sportiv të klubit, Malsor Gjonbalaj. Gjatë ditëve të fundit, ashtu siç kemi njoftuar edhe…

Feronikeli ka mposhtur skuadrën nga Prizreni, A&N, me rezultat 5-0, për ta fituar ndeshjen e 1/8-ës së finales së Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Goli i parë erdhi në minutën e 22-të, të cilin e shënoi mesfushori, Albert Dabiqaj. Në pjesë e dytë u shënuan edhe dy gola të tjerë. Për 2-0 shënoi Kastriot…

Feronikeli ka vazhduar vazhdën e transferimeve të reja në këtë afat kalimtar të dimrit, ndërsa i fundit që është transferuar është supertalenti, Keith Groeneveld. Pas negociatave jo të lehta, FC Feronikeli e ka bindur qendërmbrojtësin, Keith Groeneveld, që t’i bashkohet skuadrës. Qendërmbrojtësi ka luajtur në skuadra si Cape Town City FC, KV Mechelen dhe ishte pjesë e…

FC Feronikeli ka marrë vendim që nga fillimi i vitit të ardhshëm të krijojë një platformë për zhvillimin e talenteve ku do krijohet skuadra U21. Bazë e kësaj skuadre do të jenë lojtarët e talentuar të Juniorëve. U21 do tu shërbejë edhe ekipës së parë, sidomos për ata që rikthehen nga lëndimet dhe kanë mungesë…

Futbollisti nga akademia e FC Feronikelit, Ardi Qorri, do të nënshkruajë kontratë me ekipin e parë, që nga janari 2020. Qorri ka kohë që po stërvitet me ekipën e parë dhe puna e tij e mirë në fushë u vërejt nga shtabi teknik të cilët kanë vendosur ta shpërblejnë me kontratë që e mban me…

Pas një interesimi të gjatë dhe vezhgimeve të vazhdueshme, FC Feronikeli ka arritur ti sjell në radhët e veta dy futbollistë tejet të talentuar. Bëhet fjalë për Simon Loshin dhe Kristi Kullaj, dyshe më të cilën Feronikeli do të përforcohet në afatin e Janarit. Futbollistet kanë pranuar që tani, duke nënshkruar kontratë më FC Feronikelin….

Përkundër zërave që po qarkullojnë nëpër mediat lokale dhe ato të huaja, FC Feronikeli konfirmon që kryetrajneri, Agim Sopi do të vazhdojë të mbetet në klub dhe do ta respektojë kontratën që ka me klubin tanë. Këtë e ka konfirmuar edhe Këshilltari i Presidentit të klubit, Albert Bunjaku, i cili ka thënë që Sopi është…

Klubet kosovare të basketbollit vazhdojnë të përforcohen me basketbollistë të huaj. I fundit që ka sjellë lojtarë ndërkombëtarë është klubi i basketbollit, Feronikeli. Skuadra nga Drenasi është përforcuar me basketbollistin amerikan, Storey Kareem Rahman Sean, i cili së fundmi ka luajtur në ekipin CMS Medias Romania. Lojtari në fjalë mund të regjistrohet në Federatën e…