Lajmet e fundit

Feronikeli ka rrëmbyer fitore në minutën e fundit, duke mposhtur Vushtrrinë, me rezultat minimal 0-1. Në pjesën e parë u zhvillua një ndeshje e mbyllur me topa në ajr nga të dyja skuadrat. Feronikeli u dëmtua me një gol të rregullt në pjesën e parë, ku pas goditjes së Astrit Fazliut, topi goditi transversën e…

Feronikeli nesër udhëton për në qytetin e Vushtrrisë për ta zhvilluar ndeshjen e radhës në Ipko Superligë. Nikli pritet të rikthehet te fitorja në këtë takim pasi që javën e kaluar është mposhtur në Drenas, ndaj skuadres së Gjilanit. Po ashtu edhe Vushtrria në këtë takim vjen pas disfatës në transfertë te Dukagjini. Ndeshja zhvillohet…

Gjilanasit e kanë mposhtur kampionin aktual, Feronikelin me rezultat 2:1 në Drenas. Ekipi Feronikelit ka kaluar i pari në epërsi me golin e Da Silvas, të shënuar në minutën e 73-të. Mirëpo, Gjilani është rikthyer duke shënuar dy gola të shpejtë, fillimisht rezultatin e barazoi Veliu me kokë në minutën e 81-të. Kurse, golin e…

Klubi i Feronikelit ka vendosur të marr një vendim i cili do të jetë në favor të gjinisë femërore. Klubi ka vendosur që nga nesër e deri në përfundim te këtij edicioni në Ipko Superligën e Kosovës në Futboll, gjinia Femrore do ta kete hyrjen falas. Feronikeli nesër e pret Gjilanin në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’…

Feronikeli ka shënuar fitoren e parë në këtë edicion të Superligës, duke ia shkaktuar humbjen e parë Rahovecit. Takimi që u zhvillua në palestrën “Mizahir Isma” për shkak se palestra në Drenas është duke u rinovuar përfundoi me fitoren e Feronikelit me rezultat 75:72 (19:18, 23:18, 10:24, 24:14). Ndeshja ishte shumë interesante dhe dramatike deri…

Feronikeli pret Gjilanin këtë të premte, për ta zhvilluar derbin e javës së 10-të, në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Në këtë takim, Feronikeli futet pas barazimit në Mitrovicë, ndaj skuadrës së Trepça ’89, me të cilën u ndanë me rezultat 1-1. Kurse, Gjilani, vjen në Drenas pas fitores 1-0, ndaj Dukagjinit. Feronikelin dhe…

Peja ka shënuar fitore me shumë mund ndaj Feronikelit në “Karagaç” me rezultat 89:95 (20:21, 16:21, 20:23, 33:30) në kuadër të javës së katërt të Superligës. Ndeshja është zhvilluar në palestrën ‘Karagaçi’ edhe pse Feronikeli ishte vendas, megjithatë, për shkak se palestra në Drenas ende nuk është e gatshme, takimi u zhvillua në Pejë. Ndeshja ka…

Të hënën do të zhvillohet ndeshja e xhiros së 9-të, mes kampionit të Kosovës, Feronikelit dhe Trepça 89. Feronikeli do të udhëtojë për në qytetin e Mitrovicës, për të rikuperuar vetën pas humbjes në shtëpi ndaj Llapit, prandaj skuadrës sonë i duhet përkrahje maksimale në udhëtim te Trepça 89. Feronikeli ka tri fitore nga pesë…

Ndeshja e fundit

FFK Superliga

0
09/09/2019 | 7:20 pm
Stadiumi "Rexhep Rexhepi"
read more