Lajmet e fundit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, sot ka vizituar ambientet e klubit tē FC Feronikelit. Ai shprehi gatishmërinë e FFK-së për ndihmë ndaj klubeve dhe tha se shpresojmë të dalim sa më shpejtë nga kjo situatë, e ti rikthehemi kampionatit. Presidenti Agim Ademi në shoqëri të anëtarit të KE-s, Ismajl Ajeti vizitat në terren i ka…

Instituti mjekësor i Kosovës para disa dite vendosi që stërvitjet në grupe të ndërpriten pas situatës jo të mirë për shkak të Koronavirusit. Kryetrajneri i ekipit të Feronikelit, Afrim Tovërlani në bashkëpunim me trajner fitnesi përpiluan një plan për futbollistët që ta mbajnë formën e tyre. Albert Dabiqaj⬇️ Besmir Bojku ⬇️ Met Millaku ⬇️ Kristi…

17 mars, 2020 Nëpërmjet videolidhjes UEFA sot ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe përfaqësuesit e futbollit evropian në Këshillin e FIFA-s. Federatën e Futbollit të Kosovës në këtë videolidhje e përfaqësuan presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu. Në këtë mbledhje nëpërmjet videolidhjes,…

Federata e Futbollit e Kosovës njoftoj opinionin dhe klubet anëtare të saj se në bazë të vendimit të Qeverisë së Kosovës pezullohet Ipko Supërliga e Kosovës në afat të pacaktuar. Kjo gjë ndodhi pasi të premten e 13 marsit u konfirmuan edhe rastet e para me Koronavirus në vendin tonë. E kjo situatë e ka…

13 mars, 2020 Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin dhe klubet anëtare të saj se në bazë të vendimit të sotëm të Qeverisë së Kosovës pezullohet kampionati i futbollit në të gjitha kategoritë në afat të pacaktuar deri në një vendim të ri. Ky vendim vjen pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në…

Trajneri i FC Feronikelit, Afrim Toverlani, ka folur për faqen e klubit para ndeshjes së të shtunës, ndaj skuadrës së Vushtrrisë. Ai e ka theksuar edhe faktin e mungesës së tifozëve, si masë parandaluese e Qeverisë ndaj pandemisë së Koronavirusit, por që kjo nuk do të ndikojë në dhënien e maksimumit në fushë. “Ndeshjes do…

Feronikeli po vazhdon stërvitjet sot (e enjte) për tu përgatitur sa më mirë për ndeshjen e radhës që zhvillohet të shtunën. Ekipi po punon mirë dhe me shumë atmosferë para takimit ndaj Vushtrrisë, që fillon në ora 14:00. Kujtojmë që ndeshja e së shtunës zhvillohet pa praninë e tifozëve, shkaku i masave preventive që ka…

KF Feronikeli, sot vazhdoi stërvitjet e zakonshme në fushë, atmosfera është e mirë pas lojës së fituar dje (e hënë) ndaj Vushtrrisë. Kryetrajneri punoi në dy grupe, lojtarët e aktivizuar dje në lojë patën rigjenerim dhe disa stërvitje të lehta, ndërsa pjesa tjetër e skuadrës me punë të zakonshme të bëra më disa ushtrime të…